Japonia informacje dla kierowców


Strona główna -> Japonia -> Japonia informacje dla kierowców
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


W Japonii obowiązują zasady ruchu drogowego podobne do europejskich, m.in. ruch lewostronny. Nie jest uznawane międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce. Japonia uznaje tylko międzynarodowe prawa jazdy oparte na Konwencji Genewskiej z 1949 r. Istnieje możliwość ubiegania się o japońskie prawo jazdy. Taki dokument jest wymagany dla wszystkich kierowców, którzy przebywają w Japonii od ponad roku. Natomiast na podstawie międzynarodowego prawa jazdy cudzoziemcy mogą poruszać się po kraju do jednego roku od wjazdu do Japonii. W celu ułatwienia nabywania licencji międzynarodowego prawa jazdy Japonia zawarła umowy z ponad dwudziestoma krajami.


 Po japońskich drogach jeździ mnóstwo samochodów, a co ciekawe większość z nich ma kolor biały lub szary. Według wierzeń Japończyków biel ma chronić kierowcę przed złymi duchami. Tamtejsi kierowcy nie jeżdżą dobrze, przejeżdżają na czerwonym świetle, wyprzedzają na linii ciągłej, nie zatrzymują się ma pasach. Piesi, często są traktowani jak intruzi, a wypadkowość jest bardzo duża. Wydaje się, że w Japonii ważniejsza niż przepisy ruchu drogowego zdaje się być hierarchia społeczna.

W poruszaniu się po Japonii nie ma ograniczeń. Połączenia komunikacyjne są bardzo dobrze rozwinięte, dlatego w metropoliach wielu mieszkańców nie posiada samochodu. Autostrady, przejazdy tunelami i drogi szybkiego ruchu są płatne. Zaś parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach.

Znaki drogowe w Japonii są w języku japońskim i angielskim. Zabrania się jazdy po spożyciu alkoholu. Typowe ograniczenia prędkości na drogach ekspresowych od 80 do 100 km na godzinę, w miastach – 40 km/h, w bocznych uliczkach – 30 km/h. Warunki drogowe w tym kraju są dobre, chociaż uciążliwe bywają wąskie uliczki. W okolicach większych miast częstym problemem są zatory drogowe.

Kto posiada japońskie lub międzynarodowe prawo jazdy może skorzystać z wynajmu samochodu, jednak nie zaleca się przemieszczania samochodem w dużych miastach (trudna orientacja w terenie, drogie parkowanie, duży ruch). Wśród czołowych wypożyczalni samochodów w Japonii są: Toyota RentACar, Nissan, Mazda, Nippon i ORIX.Japonia - miasta

Fukuoka Hiroszima Kioto Nagoya Osaka Tokio


Japonia - co warto wiedziećJaponia - Tradycje w Japonii Tradycje w Japonii
Tradycyjnym strojem kojarzonym z Japonią jest kimono. Wykonane są one z jedwabiu, a w ...
Japonia - Kuchnia japońska Kuchnia japońska
Kuchnia japońska jest bardzo zdrowa. Nic dziwnego, że Japończycy mogą ...
Japonia - Japonia ciekawostki Japonia ciekawostki
Japończycy należą do najdłużej żyjących ludzi na ...
Japonia - Pamiatki z Japonii Pamiatki z Japonii
W Japonii, kupowanie pamiątek to prawdziwa przyjemność. Produkty tam sprzedawane ...
Japonia - Bonsai Bonsai
Sztuka bonsai to sposób miniaturyzowania roślin drzewiastych, hodowanych w ...
Japonia - Gejsza Gejsza
Słowo gejsza oznacza - gei (sztuka) i sha (człowiek), czyli kogoś ...
Japonia - Ceremonia picia herbaty w Japonii Ceremonia picia herbaty w Japonii
Ceremonia picia herbaty (tzw. chanoyu) w Japonii pochodzi z XVI w. Pierwszym, który ...
Japonia - Szyk i nowoczesność czyli hotele w Tokio Szyk i nowoczesność czyli hotele w Tokio
Doskonała mieszanka tradycji i nowoczesności – oto całe Tokio. ...
Japonia - Maniery w Japonii Maniery w Japonii
Nam,Europejczykom, orientalna kultura często wydaje się niezrozumiała, czasem ...
Japonia - Origami Origami
W Chinach około VI wieku n.e. powstała sztuka składania z papieru przestrzennych ...
Japonia - Japonia Parki Narodowe Japonia Parki Narodowe
Intensywna działalność gospodarcza w XX w. spowodowała silna degradację ...

Japonia informacje dla kierowców - komentarze:


Japonia informacje dla kierowców komentarz areshi
2016-04-21 02:46:35
Co za durny artykuł. Jak można pisać takie idiotyzmy "Tamtejsi kierowcy nie jeżdżą dobrze, przejeżdżają na czerwonym świetle, wyprzedzają na linii ciągłej, nie zatrzymują się ma pasach. Piesi, często są traktowani jak intruzi, a wypadkowość jest bardzo duża. Wydaje się, że w Japonii ważniejsza niż przepisy ruchu drogowego zdaje się być hierarchia społeczna." Polaczki jak ty jeżdżą na pewno lepiej. :D

Japonia informacje dla kierowców komentarz Bartek
2016-03-05 16:07:41
Nie wiem kto napisał ten przewodnik po Japonii, ale jestem pewien, że nigdy w tym kraju nie był, ani nic o nim nie czytał z normalnych źródeł. Co do kolorów samochodów, to nie tam żadnych ulubionych białych, czy szarych kolorów. Samochody są we wszystkich możliwych kolorach i żaden Japończyk, których znam nic nie słyszał o tym, że biel ma chronić przed złymi duchami - kompletna bzdura ! Jeśli chodzi o kulturę na drodze, to nie ma takiego drugiego kraju na świecie, w którym są bardziej przestrzegane prawa ruchu drogowego niż w Japonii. Wskaźnik wypadków drogowych jest 3 razy niższy niż w Polsce mimo trzykrotnie większej liczby kierowców. Poza tym nigdy nie widziałem, aby ktoś wyrzucał niedopałki papierosów przez okno samochodu, jak to się robi w Polsce. Ale o kulturze Japończyków można by pisać długo i moglibyśmy naprawdę dużo się od nich nauczyć. W Japonii - dokładnie w Tokyo, byłem już 5 razy i w sumie spędziłem tam około roku życia, stąd zostałem zmuszony do napisania tego komentarza, kiedy przeczytałem te bzdury.

Japonia informacje dla kierowców komentarz Go?ka
2015-06-04 07:27:11
Jesli w Japonii kierowcy nie jeżdżą dobrze, to nie wiem, gdzie jeżdżą. Jesli Polak pisze o Japończykach,ze ci sa zlymi kierowcami, to chyba nigdy w Japonii niebyl. Oczywiście zdarzają sie rożne sytuacje, ale jest tu bardzo bezpiecznie na drogach. Plaga sa jedynie bezkarni rowerzyści i to mogę przyznać.

Japonia informacje dla kierowców komentarz FILUTEK.
2013-05-13 01:17:29
"W Japonii obowiązują zasady ruchu drogowego podobne do europejskich, m.in. ruch lewostronny". cooooo?


Japonia informacje dla kierowców - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies